Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) inicijavo apskritojo stalo diskusiją su Lietuvos mokslų taryba, siekdama aptarti, kaip įvairios suinteresuotos šalys gali prisidėti prie kolegijose vykdomų mokslinių ir meninių veiklų kokybės vertinimo bei stiprinimo. Diskusija atskleidė, kad kolegijų sektorius tikisi aktyvesnio institucijų įsitraukimo bei ilgalaikio dialogo ir bendradarbiavimo.
Tam, kad būtų pasiekti reikšmingi rezultatai tobulinant mokslo ir meno taikomąsias veiklas reikalingas valstybinis požiūris į jų vystymą. Šiuo metu kyla nemažai klausimų dėl keliamų lūkesčių ir turimų galimybių. Kolegijos siekdamos iškeltų tikslų, turi spręsti galvosūkį, kaip įgyvendinti uždavinius su turimais ištekliais, žiniomis ir infrastruktūra.
Atsakyti į šiuos klausimus ypač svarbu, kadangi kolegijos ruošiasi 2028 metais vyksiančiam tarptautiniam ekspertiniam taikomųjų MTEP ir meno veiklos vertinimui. LKDK pabrėžia, kad bendradarbiavimas su Lietuvos mokslų taryba bus esminis siekiant ilgalaikės sektoriaus sėkmės ir kolegijų prestižo užtikrinimo.
Šiemet Lietuvos mokslų taryba pirmą kartą vertino meno darbus. MTEP bei meno projektinės ir užsakomosios veiklos buvo vertinamos jau antrus metus, mokslo darbai – ketvirtus metus.