Birželio 2 d. LR Seime vyko diskusija „Kokią pridėtinę vertę kuria kolegijos?“, kurią organizavo Seimo narė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė kartu su Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK). Renginys skirtas apžvelgti kolegijų sektoriaus pasiekimus bei jo potencialą, praėjus 25-eriems metams nuo binarinės aukštojo mokslo sistemos įtvirtinimo Lietuvoje.
Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Liutauras Kazlavickas ir Algirdas Butkevičius, Seimo Pirmininko patarėja švietimo klausimais prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Agila Barzdienė, Investuotojų forumo analitikas Vilius Tamkvaitis, Lietuvos studentų sąjungos prezidentė Ieva Vengrovskaja, verslo atstovai, studentai bei švietimo bendruomenės nariai.
Atidarydama diskusiją, Seimo narė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė pažymėjo, kad ši diskusija jai yra svarbi ne tik politiškai, bet ir asmeniškai.
„Tai tema, kuri yra aktuali ir strategiškai svarbi mūsų valstybės ateičiai. Šiandien aš čia esu kaip žmogus, kuris yra pats patyręs kolegijų kuriamą vertę. Atstovaudama regionams ypač matau, koks neįkainojamas yra kolegijų indėlis į jų plėtrą. Kolegijos užtikrina, kad aukštasis mokslas būtų pasiekiamas ne tik didmiesčiuose – jos kuria žiniomis grįstą ekonomiką vietose, kur kiekvienas specialistas, kiekvienas jaunas žmogus yra svarbus,“ – kalbėjo parlamentarė.
Anot jos, kolegijos šiandien tampa ne tik švietimo, bet ir inovacijų, kultūros bei bendruomenės traukos centrais. Ji paragino diskutuoti ne tik apie tai, ką kolegijos jau pasiekė, bet ir apie tai, ką įstatymų leidėjai, politikos formuotojai, verslo ir švietimo partneriai gali padaryti, kad kolegijų potencialas būtų išnaudotas maksimaliai.
LKDK prezidentė dr. L. Girdauskienė akcentavo kolegijų unikalumą – praktika grįstą studijų modelį ir orientaciją į strategines šaliai reikalingas specialybes.
„Paruošiame specialistus 3,5 karto pigiau nei universitetai, tačiau lyginant su kitais švietimo grandies dalyviais, mūsų finansavimas – mažiausias, mums skiriama ženkliai mažiau lėšų personalo išlaikymui“, – apie kylančius iššūkius kalbėjo dr. L. Girdauskienė.
Diskusijoje taip pat buvo aptarti verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimo iššūkiai bei sėkmės istorijos, regionų konkurencingumas, demografiniai pokyčiai bei kolegijų vaidmuo aukštojo mokslo sistemoje.
Diskusijos įrašą galima peržiūrėti čia.









